O MNIE

W słowie “tato” jest moc.

Tę moc nadaje mu zaufanie tego, który je wypowiada. To potęga dziecięcej miłości nadaje mu znaczenie.

Z tym słowem każdy z nas idzie przez życie. W „tacie” szuka oparcia i wzmocnienia, kierunku i siły, energii i pasji. „Tato” jest punktem odniesienia. Jest niewymazywalny, choćby był bolesny.

Jak chcesz zapisać się w sercach swoich dzieci? Co chcesz pozostawić w nich po sobie? Jaki będzie Twój wkład?

Moja droga rozpoczęła się od zdania sobie sprawy z tego, że za każdym razem, kiedy słyszę „tato”, moje dzieci pokładają we mnie miłość. Poczułem to, wstrząsnęło mną to, przeszyło mnie jak wicher. Poczułem, że jestem niewystarczający do tego, by odpowiedzieć na taką moc. W ten sposób rozpoczęła się moja droga wzrostu – by dorównać czystości intencji, ciekawości życia, sile uczuć moich dzieci i móc oprzeć to na życiowej sile i mądrości, których mam kilkadziesiąt lat więcej.

Potem zdałem sobie sprawę, że jestem wystarczający taki, jaki jestem. Że moja droga wzrostu nie zakończy się nigdy i że zawsze mogę zrobić coś jeszcze dla siebie i dla nich.

Chcę iść z moimi dziećmi przez życie. To błogosławieństwo widzieć je, poznawać, dbać o naszą wspólną relację. Często upadam na tej drodze. Wierzę, że na końcu będzie liczyć się to, ile razy wstałem i że wytrwałem.

Mam 33 lata i wraz z żoną Anią: Marysię (5), Kasię (3) i Janka (1).

Co tu znajdziesz?

Przemyślenia dotyczące wychowania, ojcostwa, małżeństwa i życiowej drogi mężczyzny. Pomysły na czas z dzieckiem. Inspirację, mam nadzieję.

Po co mi ten blog?

Zorientowałem się, że mi się przelewa. Przeżywam ojcostwo tak mocno, jak nic innego wcześniej. Siadam czasem wieczorem nad kartką i spisuję to, co przeżyłem. Porządkuję w ten sposób myśli, wyciągam wnioski, nabieram dystansu. Czasem spotykam ojców, którzy – choć fizycznie są ojcami – wciąż jeszcze nie podjęli tego wyzwania. W pierwszej kolejności chcę powiedzieć: „za…ście być ojcem”. W drugiej – dzielić się wszystkim, co wiąże się z ojcostwem.

O mnie

Nazywam się Maciej Kucharek. Od 10 lat prowadzę wraz z żoną firmę (www.creality.pl). Jestem mówcą, konferansjerem i licencjonowanym spikerem sportowym. Współzałożyłem Łódzki Klub Ojca. Działam w ramach największej organizacji ojcowskiej – Tato.net.

Jeżeli chcesz, możesz skontaktować się ze mną TUTAJ